Sleva 6%

Zavírací nůž opinel vri°09 carbon blister

  • Katalogové číslo: 0727
  • Výrobce: Opinel
Kategorie

Tradiční nůž s čepelí z uhlíkové oceli. Čepel (délka 9,0 cm) je vyrobena z oceli XC90. Obsahuje asi 0,90% uhlíku. Je těžké ji ztupit a snadné zaostřit, má vysoké a téměř dokonalé řezné vlastnosti. Čepel z uhlíkové oceli je však náchylná ke korozi, a proto vyžaduje více pozornosti a péče.

Po každém použití by měla být vyčištěn a vysušena. Kromě toho by měl být naolejovaná. Ergonomická rukojeť je vyrobena z bukového dřeva. Nůž je vybaven zámkovým systémem Viroblock - uzamkne čepel v otevřeném nebo zavřeném stavu.

  • čepel z uhlíkové oceli
  • vysoké řezné vlastnosti
  • vyžaduje pečlivou péči
  • systém Viroblock

Parametry:

Celková délka: 207 mm
Složená délka: 117 mm
Délka čepele: 90 mm
Materiál čepel: Ocel nerez, XC90 ocel
Materiál rukojeť: bukové dřevo
Hmotnost: 57 g

Klasická čepel Opinel přijala tvar Yatagan. Tvar Yatagan je inspirován tradiční tureckou šavlí, špičkou nahoru. Čepel je broušena na exkluzivní konvexní profil, který zajišťuje pevnost čepele a umožňuje efektivní přebroušení.
Při výrobě čepele společnost Opinel používá modifikovanou nerezovou ocel Sandvik 12C27. Díky přídavku chromu je antikorozní a nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Jeho obsah uhlíku nejméně 0,40% poskytuje vynikající špičku.

V roce 1890 Joseph Opinel vyrobil v Savoji (Francouzské Alpy) svuj první nůž Opinel. Jeho nůž byl robustní, praktický, funkční s prostým krásným designem.

Dnešní nože Opinel si stále udržují původní ikonický design: jednoznačně nezaměnitelný, bezprostředně oblíbený, milovaný generacemi. Design a kvalita obstála zkoušku časem a proto společnost Opinel dodnes vyrábí kvalitní nože založené na perfektním zpracování a špičkové řemeslné práci.

  • Tvar čepele: Yatagan